vvdes_banner_04.jpg
Zaterdag 3 september lukte het Blauw Wit ‘ 66 uit Holten niet om voldoende speelsters op de been te brengen en werd deze wedstrijd woensdagavond 14 september ingehaald, waar om 20:00 uur o.l.v. scheidsrechter Gerrit Hemmink, die terugkeerde op het oude nest, werd afgetrapt op ons eigen sportpark Gagelman.

Nadat we al geconfronteerd waren met blessures van Marieke en Aline bleek de slijtageslag afgelopen zaterdag uit tegen Enter Vooruit VR1, uitslag 5 – 5, een zware tol te hebben geëist in de vorm van blessures van Anouk en Ester die beiden de hele wedstrijd aan de kant hielden. Tel daarbij op dat Elianne afwezig was, Romee later kwam i.v.m. schoolverplichtingen en Kirsten al in de 2e minuut uitviel met eveneens een aan de wedstrijd in Enter overgehouden blessure en het was passen en meten voor trainer Bert Huesken.

Gelukkig konden we ook nu weer beschikken over speelsters uit MO20, deze avond maar liefst 4 te weten Ashanty, Lieke, Nardos en Kayleigh, waarvan de eerste drie direct in de basis begonnen, o.a. omdat ook Daphne en Sacha niet geheel ongeschonden uit de Enterse strijd waren gekomen. Positief punt was dat Marieke toch weer een aantal speelminuten mocht en durfde te maken.

Aan de aftrap had Bert gekozen voor de volgende 11 speelsters: Desiree – Kirsten – Marijke – Laura -Bente – Lieke – Milou – Ashanty – Nienke – Sunihta en Nardos.

Het was dus improviseren en een elftal met zoveel positiewisselingen en speelsters die nog niet op elkaar waren ingespeeld is natuurlijk geen optimale start en dat werd al snel duidelijk. DES mocht aftrappen, maar leed al na 3 balcontacten balverlies, resulterend in een solo van de linksbuiten van Blauw Wit over de vleugel. Haar schot kon met de voet worden gekeerd door Desiree en gelukkig had Blauw Wit het vizier ook nog niet op scherp staan want de rebound werd ruim naast geschoten.

Zoals gezegd moest Kirsten al in de 2e minuut het veld geblesseerd verlaten en dat leidde weer tot omzettingen met speelsters noodgedwongen op een voor hun onbekende of minder bekende positie. Complimenten in dat opzicht voor Ashanty die, gestart op het middenveld, de voorstopperpositie in moest nemen en naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer in haar rol groeide. In de 7e minuut leidden de omzettingen opnieuw tot balverlies op het middenveld en problemen om dit in de organisatie op te vangen. Op het schot volgde een katachtige redding van Desiree. Mondjesmaat kwam DES over de middellijn, doch waren er alleen schoten van een grote afstand te noteren die de keepster van de Blauwwitten niet in gevaar brachten. In de tegenstoot van één van deze schoten wist Blauw Wit razendsnel te counteren, maar met gevaar voor eigen leven gooide Desiree zich in het 1 op 1 duel voor de bal en behoedde DES voor een vroege achterstand. Op het kwartier ging het weer bijna fout omdat er in de 16 door het midden werd uitverdedigd, iets wat alleen was weggelegd voor de legendarische laatste man van FC Twente in de vorige eeuw, Epi Drost (voor de jeugdigen onder ons: Google maar even), gelukkig ging het schot na de door Blauw Wit onderschepte bal rakelings over. DES werd in het 2e kwartier nog verder overlopen, vooral omdat een deel van de middenvelders in hun enthousiasme te aanvallend waren ingesteld waardoor het meeverdedigen er regelmatig bij inschoot en de backs regelmatig werden geconfronteerd met 2 tegenstanders per persoon. Dat kon niet goed gaan en na diverse gevaarlijke doorbraken op de vleugels die niets opleverden werd DES verschalkt door, u raad het al, een steekpass door het midden: 0–1 in de 26e minuut. Op dat moment niets op af te dingen. Na de 0-1 werd er langs de kant intensief overleg gevoerd hetgeen Bert deed besluiten in te grijpen om het middenveld in handen te krijgen. Daphne en Sacha wachtte die moeilijke taak, maar het moet gezegd DES kreeg meer grip op het spel, al reikten de combinaties niet verder dan de 16 van de tegenstander en kon slechts een vrije trap van Milou in de 31e minuut worden genoteerd die door de keepster uit Holten onschadelijk werd gemaakt. De schade leek tot de o zo broodnodige rust beperkt te blijven tot de 0-1 toen een voorzet van Blauw Wit ongelukkig van richting werd veranderd maar gelukkig net naast het doel belandde. Van beide zijden waren weinig hoogtepunten meer te beleven of het moet de pirouette van Nienke zijn geweest die misleid werd door haar eigen techniek en schijnbewegingen. Dit kunststukje verdiende een 10, ware het niet dat de landing niet geheel correct werd uitgevoerd.Toch leek het erop dat Laura voor de rust nog even wilde laten zien hoe er gescoord moest worden zodat dit in de bespreking meegenomen kon worden. Ze wilde vanuit de stuit de bal terugspelen op Desiree, maar deze eindigde met een lob over de keepster in het eigen doel. Schijnbaar was het haar te ver van de linksbackplaats naar het doel van de tegenstander en besloot ze het op deze manier maar even voor te doen bij het eigen doel. Het betekende de 0-2 en dat was toch wel een domper zo kort voor de rust, oftewel op een psychologisch slecht moment.

Een positieve peptalk van Bert in de rust en de nuchtere constatering van de dames zelf dat er tot dat moment niet meer inzat en het in de 2e helft alleen maar beter kon gaan, leidde ertoe dat direct na de rust de in de 1e helft uitblinkende Nardos een steekpass op Sunihta lanceerde. Helaas had Blauw Wit het trucje door. Zouden ze bij Enter Voorruit – DES zijn wezen spioneren? Het spel ging tot de 60e minuut over en weer, van ‘box to box’ zoals de Fransen zeggen, maar het leidde aan beide zijden niet tot kansen, of het moet een verdwaalde hoge bal zijn van Blauw Wit die verkeerd werd ingeschat door de verdediging van DES, resulterend in een schot dat ver naast ging. In de 61e minuut kon dan toch het in grote getale opgekomen publiek bijna op de banken toen een corner op maat van Milou door Sunihta krachtig werd ingekopt, maar helaas rakelings naast. Het had de op dat moment verdiende aansluitingstreffer kunnen zijn, maar 10 minuten later viel de 0-3 aan de andere kant toen een op het middenveld door DES ongelukkig uitverdedigde bal tegen het lichaam van de spits van Blauw Wit belandde die zichzelf daarmee onbedoeld in de diepte lanceerde. Inmiddels waren Marieke en Loes in het veld gekomen en volgden weer een aantal omzettingen in de veldbezetting. Tja, als er door de bekerwedstrijden geen tijd meer is om oefenwedstrijden te spelen moeten technische foefjes maar tijdens die wedstrijden worden geprobeerd zal Bert wel hebben gedacht. Het leek goed uit te pakken want in de 72e minuut kapte Marieke zich op een van haar bekende manier vrij en een venijnig schot werd met moeite door de keepster van Blauw Wit gepareerd. Vervolgens deed Loes haar duit in het zakje door op rechts prima langs de lijn door te gaan, de achterlijn op te zoeken en een perfecte voorzet af te geven, ware het niet dat de collega-aanvallers zich niet op tijd hadden weten te positioneren in de 16. Tussentijds waren er nog een als voorzet bedoeld schot van Blauw Wit dat rakelings over het DES doel verdween en aan DES-zijde een 1-2 tussen Romee en Sunihta die in schoonheid stierf in de 16 van de tegenstander. Een eretreffer zat er deze avond helaas niet in en het bleef bij 0-3. Een verdiende overwinning voor Blauw Wit dat zich vooral in de omschakeling de meerdere toonde van DES.
Gelukkig hebben we dit seizoen nog 3x de mogelijkheid revanche te nemen.

Ja u hoort het goed: 3x. DES VR1 was ingedeeld in een poule met eerst 10 ploegen, maar daar zijn er nog maar 7 van over. Zou de angst voor de vrouwen hoofdmacht van DES er al zo vroeg inzitten, want naast Blauw Wit en Hulzense Boys VR2 zijn alle tegenstanders onbekenden van elkaar? Er wordt dit seizoen heel wat afgereisd met tegenstanders als FC Zutphen, SC Klarenbeek, Ruurlo en Sportclub Brummen. Wat na de wedstrijd tegen Blauw Wit rest is de constatering dat het gemis van Aline, Anouk, Elianne, Ester en Marieke (alhoewel laatstgenoemde redelijk lijkt te herstellen) niet eenvoudig op te vangen is, maar dat wisten we omdat we dit seizoen met een minimale selectie te maken hebben. Alhoewel we Elianne en Kirsten ook bij de volgende wedstrijd moeten missen hoeven we daarvoor niemand te motiveren want die volgende bekerwedstrijd is tegen de buren van Gagelman, De Zweef VR2. Aanvang 12:15 uur, aan de roodzwarte kant van ons prachtige sportpark.

Pieter Molenaar

Hoofdsponsor:

Sponsorkliks